if_photoif_put_inmenu
АКВАІЗОЛ ОДЕСА
Зателефонуйте нам!
+38 (050) +38 (050) 401-25-55 Показати
+38 (050) +38 (050) 343-83-00 Показати

Що потрібно знати, щоб вибрати та придбати бітумну черепицю

25 січня 2021

Під час вибору покрівельного матеріалу для малоповерхових будівель зі скатною покрівлею ми стикаємося із чималим переліком можливих альтернатив зі своїми перевагами та недоліками. Одне покрівельне покриття краще з точки зору дизайну, а інше привабливе через свою невисоку ціну. Ми рекомендуємо придбати бітумну черепицю за універсальний компроміс у її характеристиках – прийнятну оптимальну ціну, високу якість і чудові експлуатаційні параметри, що відповідають реаліям помірного приморського клімату Одеси та Одеської області.

Бітумна черепиця – сучасний високотехнологічний продукт, технологія виробництва якого в різних постачальників може варіюватися. Надійність, герметичність і зносостійкість м’якої покрівлі визначаються не тільки і не стільки зовнішнім виглядом матеріалу, скільки особливостями виробництва та самими компонентами бітумних плиток (гонтів).

Якщо ви вже вирішили придбати і використовувати бітумну черепицю, важливо мати уявлення про основні характеристики цього матеріалу.

1. Чому бітумну черепицю називають «гнучкою черепицею» і «м’якою черепицею»?

Бітумна черепиця поєднує в собі якості двох типів покрівельного матеріалу – декоративної штучної черепиці та м’якого рулонного бітуму. За аналогією із рулонним покриттям бітумну черепицю монтують на суцільну обрешітку, а за аналогією зі звичайною черепицею монтаж виконують поштучно, з’єднуючи елементи в лускову покрівлю. Через деякий час після монтажу гонти склеюються між собою в суцільне покриття, утворюючи герметичну поверхню.

Отримане покриття не вбирає і не пропускає вологу, стійке до впливу низьких температур узимку та високих улітку, витримує будь-які опади, чинить високий опір дії мікроорганізмів і корозії. Бітумна черепиця не шумить під час дощу і не проводить електрику, а зовнішнє декоративне покриття плиток відмінно витримує дію ультрафіолету й не вигоряє.

М’якість і гнучкість бітумної черепиці – результат її багатошарової структури. Цей матеріал виробляють на основі склополотна, яке декілька разів просочене бітумом. Знизу гонти мають клейове покриття, що полегшує монтаж, а зверху покрівельний матеріал присипають декоративним базальтовим керамізованим гранулятом. Кам’яна крихта дає можливість варіювати колір бітумної покрівлі й до того ж не допускає лавиноподібного сповзання снігу.

2. Що потрібно знати про монтаж бітумної черепиці?

Якщо ви вирішили придбати бітумну черепицю, то, без сумніву, оціните простоту монтажу цього універсального матеріалу. Плитки можна укладати на скатний дах будь-якої форми, де кут нахилу скатів не менше 12°. Крім класичних дво- і чотирьохскатних дахів, м’яку черепицю монтують на односкатних, вальмових і навіть купольних конструкціях.

Укладання плиток виконують на суцільне покриття – вологостійку фанеру, ОСП або накат із дошок. Для монтажу застосовують покрівельні цвяхи та спеціальну бітумну мастику. Згодом покриття нескладно відремонтувати, просто замінивши потрібні гонти у разі їх пошкодження. При цьому вартість як самого матеріалу, так і монтажу вирізняється оптимальним співвідношенням ціни та якості. Наприклад, відходи гонтів, які утворюються у разі підрізування матеріалу під час укладання, становлять усього декілька відсотків.

3. Чи впливає технологія виробництва бітумної черепиці на надійність і довговічність покрівлі?

Для виробництва бітумної черепиці можна використовувати різні види бітуму, які добре витримують вплив вологи та забезпечують необхідну гідроізоляцію. Однак за різних кліматичних умов різні види бітуму поводяться по-різному. Це і варто враховувати у разі бажання придбати бітумну черепицю.

  • Оксидований бітум отримують шляхом окислення нафтового бітуму, пропускаючи через матеріал нагріте повітря. Це дозволяє йому стати більш теплостійким, що важливо під час використання та монтажу покриття у південних регіонах. Але такий бітум не здатний тривалий час чинити опір дії сонячного ультрафіолету та кисню. Згодом він стає більш твердим і крихким, тріскається та старіє. Тому для поліпшення експлуатаційних характеристик матеріалу замість оксидованого бітуму ми рекомендуємо придбати бітумну черепицю на основі АПП- або СБС-модифікованого бітуму. Ці матеріали вироблять із використанням полімерних домішок, які покращують ключові характеристики бітуму. Вони поводяться по-різному в різному кліматі.

  • АПП-бітум виробляють із застосуванням атактичного поліпропілену. Цей матеріал добре витримує дію високих літніх температур, зберігаючи чудову пластичність і довговічність. Однак за досить низьких температур АПП-бітум не настільки еластичний.

  • СБС-бітум виробляють із використанням стирол-бутадієн-стиролу. На відміну від АПП-бітуму, він добре витримує низькі температури. Теплове розширення і стиснення різних матеріалів (дерево, метал, бітум) за регулярних добових перепадів температури має різне значення, і СБС-бітум найкраще справляється з циклічними знакозмінними температурними навантаженнями.

Тому, якщо ви вирішили придбати бітумну черепицю, вкрай важливо вибирати продукцію, випущену для конкретного регіону із конкретними кліматичними й температурними особливостями. Й тому в будь-якому регіоні України більш надійною й ефективною буде продукція харківського заводу AQUAIZOL, а не імпортна бітумна черепиця, виготовлена для інших кліматичних умов.

До того ж вартість бітумної черепиці AQUAIZOL, виробленої із сировини європейських елітних постачальників за сучасними технологіями із використанням високотехнологічного обладнання, найбільш чесна і прозора за умов українського ринку, а сам матеріал має сертифікат СЄ EN 544. Це дозволяє поставляти бітумну черепицю AQUAIZOL в асортименті не лише до різних регіонів України, але й на зовнішній ринок, до країн із різним кліматом, включаючи держави Євросоюзу, а також до екзотичних країн зі своїми унікальними кліматичними явищами (сезонними дощами тощо), як, наприклад, Таїланд та Індія.

4. Чому різні колекції бітумної черепиці AQUAIZOL мають різний термін гарантії?

У продажу ви можете знайти та придбати бітумну черепицю AQUAIZOL трьох різних колекцій – «Стандарт», «Еталон» і «Престиж». Ці матеріали випускають за європейською технологією із різних компонентів, склад яких і пояснює різний гарантійний термін матеріалу.

  • Бітумна черепиця «Стандарт» виробляється із використанням АПП-бітуму, її термін гарантії – 25 років.

  • Бітумна черепиця «Еталон» теж випускається на основі АПП-бітуму за більшого вмісту модифікатора, гарантійний термін служби – 35 років. Коньково-карнизна черепиця тут виробляється на посиленому склополотні.

  • Бітумна черепиця «Престиж» виробляється на основі посиленої полімерної основи та СБС-бітуму, термін її гарантії становить 50 років.

За кліматичних умов Одеси і Одеської області з урахуванням високих температур улітку і невеликих від’ємних температур узимку найбільшу ефективність має м’яка черепиця на основі АПП-модифікованого бітуму.

5. Чим зручне та вигідне придбання бітумної черепиці AQUAIZOL?

Один із найважливіших аргументів на користь того, щоб придбати бітумну черепицю AQUAIZOL, – це доступність як самої бітумної черепиці, так і комплектуючих елементів для неї, комплектуючих елементів для облаштування покрівлі в цілому, а також супутніх товарів, без яких не вдасться завершити якісний монтаж покрівельного покриття.

Продукцію харківського заводу можна замовити і придбати на складі в Одесі, де функціонує регіональне Представництво виробника, до якого можуть звертатися як роздрібні, так і оптові покупці (дилери, дистриб’ютори та інші посередники). Обсяги продукції на складі враховують не лише потреби роздрібних покупців, але й запити дилерів.

Більш повну інформацію про характеристики та асортимент бітумної черепиці AQUAIZOL читайте у відповідних розділах цього сайту й на офіційному ресурсі компанії www.aquaizol.ua

 

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×