if_photoif_put_inmenu
АКВАІЗОЛ ОДЕСА
Зателефонуйте нам!
+38 (050) +38 (050) 401-25-55 Показати
+38 (050) +38 (050) 343-83-00 Показати

Що потрібно знати, щоб вибрати і купити геотекстиль

26 січня 2021

Завдання стабілізації і зміцнення ґрунту у разі освоєння нових ділянок, капітального будівництва, а також під час прокладки інфраструктури традиційно вирішували складними методами. Для захисту від водної або повітряної ерозії ґрунту, переміщень ґрунту та інших погроз застосовували комплекс гео- і гідротехнічних прийомів, зокрема висадку великих рослин, масивні бетонні або кам'яні укріплення, суттєву зміну рельєфу тощо. Геосинтетичні матеріали суттєво змінили ситуацію, і наразі для більшості подібних цілей достатньо купити і використати геотекстиль – універсальний геосинтетичний матеріал.

Нетканий геотекстиль – один із найбільш затребуваних матеріалів у ландшафтному дизайні, а також у житловому і господарсько-промисловому будівництві. Купити геотекстиль може знадобитися під час прокладання доріг, тунелів і каналів, облаштування басейнів, ставків та інших водойм, під час будівництва спортмайданчиків, стоянок, ландшафтних об'єктів і навіть для інших нестандартних цілей, включно, наприклад, для облаштування зимових укриттів для рослин.

Настільки широка сфера застосування матеріалу пояснюється його хімічною структурою і ключовими технічними характеристиками.

1. У чому переваги і яке призначення нетканих геосинтетичних матеріалів?

Головні переваги геотекстилю – найвища міцність на розрив і значне подовження у разі механічних впливів – вдало поєднуються з іншими, не менш важливими, перевагами – найвищою повітро- і водопроникністю, морозо- і теплостійкістю, а також хімічною інертністю.

Матеріал виробляють у вигляді міцного полотна, яке отримують із штапельного поліефірного волокна. Завдяки полімерній структурі вихідної сировини геотекстиль повністю стійкий до біологічної корозії – дії грибків, цвілі, мікроорганізмів, а також до появи комах. Він не боїться вологи і більшості присутніх у ґрунті хімічних сполук. Високий модуль пружності дає геотекстилю можливість витримувати сильні механічні дії, зокрема сейсмічні коливання ґрунту.

Найбільш широко цей надійний і довговічний матеріал використовують у таких цілях.

  • Поділ шарів матеріалів. Геотекстиль застосовують для сепарації та захисту від перемішування шарів сипучих матеріалів під час облаштування дренажних конструкцій. Так, з його допомогою відокремлюють дрібнофракційний гравій від піску в складі основ майданчиків, доріг і ландшафтних об'єктів.

  • Захист і зміцнення ґрунту. Нетканий матеріал знайшов застосування як геополотно для запобігання зрушень ґрунту та його зсувів, а також як матеріал для захисту ґрунту від розростання коренів рослин і бур'янів. Його використовують як самостійно, так і в комплекті з іншими рішеннями для зміцнення ґрунту – геоматами і георешітками.

  • Захист гідроізоляції. Геотекстиль використовують для захисту плівкових гідроізоляційних матеріалів (геомембран) під час капітального будівництва (спорудження плоских дахів, підвалів, що експлуатуються, тощо) і під час облаштування гідротехнічних споруд (наприклад штучних ставків).

  • Фільтрація ґрунтової вологи. Ще одна сфера застосування геотекстилю – фільтрація вологи і захист підземних конструкцій, наприклад трубопроводів і дренажних каналів.

2. Які основні сфери використання геотекстилю?

Геотекстиль затребуваний в таких приватних і промислових сферах.

  • Будівництво автомобільних і залізних доріг, стоянок, спортивних майданчиків, експлуатованих дахів. Геотекстиль застосовують для сепарації шарів основи. Це дозволяє оптимізувати ущільнення дренажної подушки, краще розподіляє навантаження на основу, підвищує стабільність конструкції і спрощує відведення вологи.

  • Зміцнення укосів, схилів і берегів водойм. Матеріал ефективний для захисту схилів, укосів доріг і берегів водойм від ерозії, а також в якості захисту плівкової гідроізоляції від пошкоджень корінням рослин і зовнішніми механічними діями.

  • Облаштування тунелів, трубопроводів і дренажних каналів. Матеріал застосовують для механічного захисту підземних конструкцій, для сепарації баластових і дренажних матеріалів шарів, що примикають, і розподілу навантажень, а також для фільтрації вологи і захисту від засмічення дренажних систем.

3. Як технологія виробництва впливає на міцність геотекстилю?

Для різних цілей можна використовувати різні види геотекстилю:

голкопробивний геотекстиль «Руно» щільністю від 100 до 1000 г/м² виділяється більш високими показниками здатності до подовження – до 120/130 %;

термічно оброблений каландрований геотекстиль «Руно К» щільністю від 100 до 300 г/м² і термоскріпленний геотекстиль «Руно Т» щільністю від 100 до 1000 г/м² виділяється більш високими показниками міцності на розрив;

хімічно скріплений геотекстиль «Руно П» за аналогією зі спанбондом німецької компанії BASF просочують акрил-стирол-меламіновими полімерами, що теж підвищує показники міцності на розрив.

Крім того, харківський завод «Акваізол» пропонує купити геотекстиль, виконаний ексклюзивно за специфічною технологією. Наприклад, надміцний матеріал армують склосіткою або склонитками. Також можливий випуск бюджетних варіантів продукції за скороченим технологічним процесом.

4. Чим зручна і вигідна купівля геотекстилю «Руно»?

Найбільш затребувані для приватного будівництва і ландшафтного проектування геосинтетичні матеріали щільністю 100-400 г/м². Якщо ж потрібно купити геотекстиль для реалізації складніших інфраструктурних та промислових проектів, вимоги до матеріалу і вартість партії краще узгоджувати в окремому порядку.

І в тому, і в іншому разі рекомендуємо звертатися до нас – прямим представникам харківського заводу «Акваізол». На складі в Одесі завжди є достатня кількість ландшафтного геотекстилю, виробленого за сертифікованою технологією ISO 9001: 2008, а замовлення індивідуальної партії промислового геотекстилю буде виконано в оптимально можливі терміни. Також у продажу можна знайти і купити рубаний геотекстиль для облаштування кінноспортивних споруд.

Висока якість і чесна ціна цих матеріалів повністю гарантовані національним постачальником.

Докладнішу інформацію про характеристики і сфери застосування геотекстилю «Руно» шукайте в інших розділах цього сайту і на сайті заводу «Акваізол» www.aquaizol.ua

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×